PieejamībaОписание доступностьи на русском языке доступно здесь.


Piekļuves apraksts:
Bijusī tekstilrūpnīca “Boļševička” atrodas Ganību dambī 30, Rīgā. Teritorijai ērti piekļūt gan ar auto, gan sabiedrisko transportu. Tuvākā tramvaja pietura (no centra) ir 5. tramvaja pietura “Rāmuļu iela”, kā arī autobusa pietura “Rāmuļu iela”. Automašīnas drīkst novietot ārpus teritorijas, pie ieejas vārtiem teritorijā. Teritorija ir privātīpašums un tajā tiek veikta videonovērošana. Visiem izstādes apmeklētājiem pieejams izstādes digitālais katalogs un audiogids www.mobilaismuzejs.lv. Uz vietas izstādē pieejama piekļuve internetam, taču nav pieejamas austiņas!


Vides pieejamība:
Mākslas parkā “Mobilais muzejs. Nākamā sezona” ir nodrošināta daļēja vides pieejamība. Jāņem vērā, ka izstāde atrodas neapdzīvotā, brīvdabas teritorijā bijušās rūpnīcas Boļševička teritorijā. Visi izstādē aplūkojamie mākslas darbi atrodas brīvdabā, un to aplūkošanai nepieciešams rēķināties ar vismaz 1h ilgu pastaigu. Izstādē uz vietas pie mākslas darbiem izvietoti informatīvi mākslas darbu apraksti un pieejama pavadoņu klātbūtne, lai arī cilvēkiem ar dažādiem ierobežojumiem būtu iespēja to apskatīt. Esiet laipni aicināti apmeklēt mākslas parku un pieteikt ekskursijas mākslas vēstnešu vadībā! Detalizēta informācija zemāk.


Apmeklētājiem ar kustību traucējumiem:
Ierodoties jāpārvar tramvaja sliedes, kurām seko asfaltēts segums. Dodoties tālāk, segums vietām ir nelīdzens. Daļēji asfaltēts, taču vietām ir bedres un šķembas, bet pārvietoties ir iespējams, sekojot baltām bultām, kas iezīmē izstādes maršrutu. Vēlams ierasties ar asistentu jeb pavadošo personu. Var nākties pārvarēt nelielu slīpumu un zālienu, kur būs nepieciešama lielāka palīdzība. Jārēķinās, ka uz vietas nav pielāgotas labierīcības, jo izstāde atrodas brīvdabas teritorijā. Cilvēkiem ar kustību traucējumiem iespējams pirms brauciena piezvanīt, lai tiktu atvērti vārti pie ieejas, kas ļaus teritorijā pārvietoties ar auto un apskatīt mākslas darbus (lai pieteiktu iekļūšanu ar auto, lūgums sazināties ar zemāk norādītajām kontaktpersonām).


Apmeklētājiem ar redzes traucējumiem:
Teritorijā jārēķinās ar dažādu nelīdzenu segumu maiņu. Tomēr visus izstādē esošos darbus drīkst aiztikt, aptaustīt. Ņemot vērā, ka teritorija ir plaša un ved caur dažādiem šķēršļiem, lūdzam, ierasties ar asistentu jeb pavadošo personu vai pieteikt apmeklējumu iepriekš, lai saņemtu pavadoni uz vietas. Izstādē nav īpašas taktīlās norādes, tomēr mūsu mediatori priecāsies Jūs pavadīt.
Izstādē ir pieejams digitālais katalogs - audio gids, kas klausāms gan uz vietas caur personīgo viedtālruni, gan attālināti interneta vietnē www.mobilaismuzejs.lv. Audio gidā iespējams iegūt informāciju par visiem mākslas darbiem gan mākslinieku, gan kuratoru audio stāstījumā. Lūgums uz izstādi līdzi ņemt savas austiņas, jo uz vietas izstādē tās šobrīd nav pieejamas.


Apmeklētājiem ar dzirdes traucējumiem:
Uz vietas izstādē pie mākslas darbiem ir izvietoti informatīvi mākslas darbu apraksti, kas pieejami gan lietošanai viedtālrunī, gan uz vietas izstādē interneta vietnē www.mobilaismuzejs.lv. Teritorijā iespējams brīvi pārvietoties, taču jārēķinās, ka tajā var pārvietoties automašīnas, no kurām jāuzmanās. Karti un aprakstus par mākslas darbiem iespējams atrast šeit: https://mobilaismuzejs.lv/lv/map/.


Vieglā valoda:
Ja nepieciešams, izstādes materiāli pieejami arī vieglajā valodā. Lūgums jautāt pēc tiem zemāk norādītajos kontaktos.
Ja rodas jautājumi par vides pieejamību vai vēlaties pieteikt individuālu vai grupas apmeklējumu izstādē pavadoņa - mākslas mediatora vadībā, lūdzu, sazināties ar Lību Bērziņu 28649014 vai Māru Žeikari 29586893, vai rakstot uz mara@lcca.lv


P.S. Lūdzam neiet ārpus izstādes teritorijas. Izstādes organizētāji neuzņemas atbildību par apmeklētāju drošību.
Izstāde "Mobilais muzejs. Nākamā sezona"

03.06.2021.-29.08.2021


Darba laiks:
Ceturtdienās un piektdienās 14:00-20:00;
sestdienās 12:00-20:00.

*Ieeja bez maksas


Adrese:
Bijusī tekstilrūpnīcas “Boļševicka”,
Ganību dambis 30

Projektu atbalsta