Programma

Mākslas parka “Mobilais muzejs. Nākamā sezona” un festivāla “Survival Kit” publiskās programmas šogad apvieno kopīgs nosaukuma un tematiskais ietvars “Fiktīvais muzejs”, tādējādi veidojot iluzora muzeja struktūru, kas sastāv no nākotnes un pagātnes muzeju departamentiem.

Fiktīvā muzeja Nākotnes muzeja departaments ir mākslas parka “Mobilais muzejs. Nākamā sezona” publiskā programma, kas risināsies gan izstādes norises vietā Sarkandaugavā, bijušās tekstilrūpnīcas “Boļševička” teritorijas iekšpagalmā, gan ārpus tās – digitālajā vidē. Publiskā programma piedāvās plašu diskusiju ciklu, ekskursijas kuratores un mākslinieku pavadībā, mākslas vēstnešu līdzdalību, radošās darbnīcas ģimenēm un citas laikmetīgās norises trīs mēnešu garumā.

Ar plašo diskusiju ciklu, kurā piedalīsies mākslinieki, kultūras nozares speciālisti un viedokļu līderi, mēs vēlamies aktualizēt laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību un nākotnes vīziju, atklāt šādas institūcijas veidošanas daudznozīmību, komplekso struktūru un funkciju daudzveidību, kā arī aplūkot ģentrifikācijas ietekmi uz kultūras iestāžu darbību.

Lai nodrošinātu pēc iespējas lielāku apmeklētāju drošību, pasākumu laikā tiks ievēroti valstī noteiktie regulējumi publisku pasākumu norisei vīrusa Covid-19 ierobežošanai.


Diskusija

Diskusija "Gaidot laikmetīgās mākslas muzeju"

29.07.21

Publiska diskusija par Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību un tālākajiem soļiem, kas veicami, lai tuvotos šīs idejas īstenošanai. 29.07.2021. plkst. 14:00 - arī redzama FB live - Klikšķini šeit - Gaidot laikmetīgās mākslas muzeju - FB live diskusijaVairāk

PIETURA "BOTĀNISKAIS DĀRZS"

25.05.22

PIETURA "BOTĀNISKAIS DĀRZS"


Rīgas Fotogrāfijas biennāles ārtelpas projekta "Atbalss" audioceliņš. Māksliniece - Kristīne-Krauze Slucka, kuratore - Anete Skuja. Audioceliņā izmantoti fragmenti no angļu rakstnieka Edvarda Morgana Forstera 1909. gada noveles "Mašīna apstājas".

Vairāk

Diskusija - Creating Transnational Baltic Region Through Museum

19.08.21

Ierasts, ka nelielās valstīs un ģeogrāfiski perifērās teritorijās muzeji lielākoties veido nacionālas mākslas kolekcijas un izstāžu programmas, savukārt metropoļu muzeji, it īpaši reaģējot uz globalizācijas procesiem, tiecas pēc starptautiskām mākslas kolekcijām. Gan mazo muzeju hiperlokalitāte, gan lielo muzeju vēlme reprezentēt visu pasauli tikušas plaši kritizētas.

Tiešraidē diskusija būs redzama šeit - Diskusija - Creating Transnational Baltic Region Through Museum

Vairāk

Laikmetīgās dejas izrāde FEMINA

19.08.21

Laikmetīgas dejas izrāde “FEMINA.” ir sievietes ķermeņa konceptu un priekšstatu izpētē balstītu dokumentālu laikmetīgās dejas izrāde, kas kustības valodā atspoguļo sievietes būtības izziņas procesu. Izrāde ir jaunrades darbs, kura veidošanai apvienojas starpdisciplināru jomu mākslinieki, lai veicinātu starptautisku mākslas projektu veidošanos, konkrētāk, stiprinātu saites starp Latvijas un Lietuvas jaunajiem profesionālajiem māksliniekiem.


Vairāk
BĒRNU DIENA kopā ar mākslinieku Ivaru Drulli

BĒRNU DIENA kopā ar mākslinieku Ivaru Drulli

17.07.21

Aicinām ģimenes ar dažāda vecuma bērniem uz radošo darbnīcu mākslas parkā “Mobilais muzejs. Nākamā sezona” (Ganību dambī 30)!

Vairāk
Procesuālā laikmetīgās dejas izrāde DRUPAS

Procesuālā laikmetīgās dejas izrāde DRUPAS

22.07.21

22. jūlijā, no plkst. 20.00 līdz plkst. 21.00 Mākslas parka “Mobilais muzejs. Nākamā sezona” publiskās programmas ietvaros būs skatāma dejas mākslinieces Kristīnes Brīniņas solo izrāde par “māju” meklēšanu sevī. Braucot pa Kurzemes apvidu, horeogrāfe vēroja un dokumentēja pamestās ēkas, kas Latvijā lauku reģionos ir ļoti daudz. Tukšās mājas raisīja virkni asociāciju - kopdzīve līdz mūža beigām, sabrūkošas ģimenes, vardarbīgas attiecības, trūkums, ilgas, cerības, vientulība un patvērums. Kamēr daba pārņem ēku drupas, kaut kur citur tiek celtas jaunas mājas, pielāgojot tās cilvēka šķietamām vajadzībām. Graustu konstrukcijas un personīgais pārdzīvojums kļuva par inspirāciju izrādes “Drupas” izveidei. 

Vairāk
Diskusija

Diskusija "Nākotnes Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja kolekcija un tās pētniecība"

15.07.21

Kolekcijas veidojas no daudzslāņaina vērtību tīkla, kuru veido vēsturiski, finansiāli, tehniski, estētiski, emocionāli u.c. lielumi. Darbs ar krājumu bieži vien ir neredzama, bet ļoti būtiska muzeju identitātes daļa. Muzeja krājums nosaka tā raksturu, paver plašas iespējas pētniekiem un kuratoriem stāstīt visdažādākos stāstus. 15.07.2021 plkst. 17.00!

Vairāk
Izstāde "Mobilais muzejs. Nākamā sezona"

03.06.2021.-29.08.2021


Darba laiks:
Ceturtdienās un piektdienās 14:00-20:00;
sestdienās 12:00-20:00.

*Ieeja bez maksas


Adrese:
Bijusī tekstilrūpnīcas “Boļševicka”,
Ganību dambis 30

Projektu atbalsta