Programma


Diskusija - Creating Transnational Baltic Region Through Museum

19.08.21

Ierasts, ka nelielās valstīs un ģeogrāfiski perifērās teritorijās muzeji lielākoties veido nacionālas mākslas kolekcijas un izstāžu programmas, savukārt metropoļu muzeji, it īpaši reaģējot uz globalizācijas procesiem, tiecas pēc starptautiskām mākslas kolekcijām. Gan mazo muzeju hiperlokalitāte, gan lielo muzeju vēlme reprezentēt visu pasauli tikušas plaši kritizētas.

Tiešraidē diskusija būs redzama šeit - Diskusija - Creating Transnational Baltic Region Through MuseumGatavojoties jaunas institūcijas - laikmetīgās mākslas muzeja veidošanai Rīgā, kopā ar kuratoriem no institūcijām reģionā un plašāk, mēģināsim atbildēt uz jautājumiem - kāds būtu veselīgs līdzsvars starp globālo, lokālo un reģionālo muzejā? Kā, veidojot jaunu institūciju Rīgā, ar kolekciju, pētniecību un izstāžu darbību ne tikai stāstīt stāstu par Latvijas mākslu un vizuālo kultūru, bet arī veidot transnacionālu Baltijas reģionu, kas gan vēsturiski, gan šobrīd ir daļa no dažādiem ģeopolitiskiem procesiem arī aiz šī reģiona robežām?

Tāpat transnacionāli, nevis nacionālā naratīva vai institūcijas ietvaros, ir daudz jēgpilnāk runāt arī par koloniālisma vēsturi un sekām, enerģijas un transporta infrastruktūrām, kas vieno reģionu, un ekoloģisko krīzi. Kopā ar diskusijas dalībniekiem iedziļināsimies dažādās pieredzēs un muzeju starptautiskās sadarbības praksēs, kā arī mēģināsim atrast veidus, kā veidot ilgtspējīgas un jēgpilnas transnacionālas sadarbības.

Sarunā piedalīsies: Čārlzs Eše, direktors Van Abes muzejs, Eindhovena, Kati Kivinena, galvenā kuratore, Laikmetīgās mākslas muzejs KIASMA, Helsinki, Ališa Noka, kuratore, Pompidū centrs, Parīze, Daniels Muzičuks, Modernās mākslas nodaļas vadītājs, Mākslas muzejs Lodza, Paulīna Poboha, asociētā kuratore, Glezniecības un tēlniecības nodaļa, Modernās mākslas muzejs, Ņujorka, un citi.

Sarunu vadīs Inga Lāce, C-MAP programmas Centrālās un Austrumeiropas pētniece, Modernās mākslas muzejs, Ņujorka.

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Rietumu banka un Nākotnes Atbalsta Fonds.

Tiešraidē diskusija būs redzama šeit - Diskusija - Creating Transnational Baltic Region Through Museum

Izstāde "Mobilais muzejs. Nākamā sezona"

03.06.2021.-29.08.2021


Darba laiks:
Ceturtdienās un piektdienās 14:00-20:00;
sestdienās 12:00-20:00.

*Ieeja bez maksas


Adrese:
Bijusī tekstilrūpnīcas “Boļševicka”,
Ganību dambis 30

Projektu atbalsta