Programma

Diskusija

Diskusija "Nākotnes Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja kolekcija un tās pētniecība"

15.07.21

Kolekcijas veidojas no daudzslāņaina vērtību tīkla, kuru veido vēsturiski, finansiāli, tehniski, estētiski, emocionāli u.c. lielumi. Darbs ar krājumu bieži vien ir neredzama, bet ļoti būtiska muzeju identitātes daļa. Muzeja krājums nosaka tā raksturu, paver plašas iespējas pētniekiem un kuratoriem stāstīt visdažādākos stāstus. 15.07.2021 plkst. 17.00!


Diskusijas laikā runāsim par to, cik lielā mērā pašu institūciju definē tai piederošais krājums, un kā tas ietekmē muzeja saturisko ietvaru? Kādas ir tendences 21.gs. mākslas kolekciju papildināšanā pasaules kontekstā, un kā tās sasaucas ar nākotnes Latvijas Laikmetīgās mākslas kolekcijas veidošanu? Kāda būs Latvijas Laikmetīgā mākslas muzeja kolekcija gan lokālā, gan starptautiskā kontekstā? Kādas ir iespējamās kolekcijas pētniecības stratēģijas un izstāžu politika?

Moderē: Līna Birzaka - Priekule.

Piedalās: Iveta Derkusova - LNMM direktores vietniece krājuma darbā, Ineta Zelča- Sīmansone- MVM direktora vietniece attīstības darbā, Antra Priede- LMA prorektore studiju darbā, Ieva Astahovska- LLMC pētniece un kuratore, Rasa Jansone- māksliniece un publiciste, Ēriks Božis- mākslinieks, Solvita Krese- LLMC direktore.

Diskusija būs pieejama arī tiem, kuriem Facebook nav sava konta. Lai redzētu diskusiju, seko šai saitei:

Savukārt klātienē to aicinātas apmeklēt Covid-19 pārslimojušas un vakcinētas personas, uzrādot sertifikātu.

Šī ir pirmā diskusija no gaidāmās diskusiju sērijas. Mākslas parka "Mobilais muzejs. Nākamā sezona" un festivāla "Survival Kit" publiskās programmas ietvaros tiek organizēta diskusiju sērija, ko šogad apvieno kopīgs nosaukuma un tematiskais ietvars "Fiktīvais muzejs", tādējādi veidojot iluzora muzeja struktūru. Diskusiju sērijas mērķis ir aktualizēt Latvijas laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību, izjautāt tā nākotnes vīziju, kolekcijas veidošanas principus, starptautiskās sadarbības iespējas, mijiedarbību ar lokālo vidi un pilsētas attīstības vektoriem, kā arī runāt par laikmetīgās kultūras klātbūtni pilsētas attīstības trajektorijā kopumā.

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Rietumu banka un Nākotnes Atbalsta Fonds.

Izstāde "Mobilais muzejs. Nākamā sezona"

03.06.2021.-29.08.2021


Darba laiks:
Ceturtdienās un piektdienās 14:00-20:00;
sestdienās 12:00-20:00.

*Ieeja bez maksas


Adrese:
Bijusī tekstilrūpnīcas “Boļševicka”,
Ganību dambis 30

Projektu atbalsta