Programma

Procesuālā laikmetīgās dejas izrāde DRUPAS

22.07.21

22. jūlijā, no plkst. 20.00 līdz plkst. 21.00 Mākslas parka “Mobilais muzejs. Nākamā sezona” publiskās programmas ietvaros būs skatāma dejas mākslinieces Kristīnes Brīniņas solo izrāde par “māju” meklēšanu sevī. Braucot pa Kurzemes apvidu, horeogrāfe vēroja un dokumentēja pamestās ēkas, kas Latvijā lauku reģionos ir ļoti daudz. Tukšās mājas raisīja virkni asociāciju - kopdzīve līdz mūža beigām, sabrūkošas ģimenes, vardarbīgas attiecības, trūkums, ilgas, cerības, vientulība un patvērums. Kamēr daba pārņem ēku drupas, kaut kur citur tiek celtas jaunas mājas, pielāgojot tās cilvēka šķietamām vajadzībām. Graustu konstrukcijas un personīgais pārdzīvojums kļuva par inspirāciju izrādes “Drupas” izveidei.

Izrāde „Drupas” būs skaniska, ritmiska un fiziska izrāde, kuras kustību partitūru veidos Kristīnes sadarbība ar ķieģeļiem, apspēlējot cilvēka un vides dažādās attiecības. Darba iecere sasaucas ar Martina Haidegera filozofiskās esejas "Būvēšana, dzīvošana, domāšana" ideju, ka mājošana un rūpes par lietām ir tiešais ceļš, kurā realizējas cilvēka esamība.

Kristīnes Brīniņas izpildījumā darbs iegūs sociālpolitisku un eksistenciālu nozīmi. To caurvīs ilgas, ievainojamība un trauslums, kam tiks pretnostatīts spēks un apņemšanās, kas pakļauj ķermeni riskam. Kustības un objektu miejiedarbībā radītās skaņas papildinās mūziķa Maksima Šenteļeva analogo instrumentu muzikālā ainava.

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Rietumu banka un Nākotnes Atbalsta Fonds.

Ieeja pasākumā, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina:

• Covid-19 pārslimošanas faktu;

• Covid-19 vakcinācijas faktu.

Derīgs sertifikāts būs jāuzrāda kopā ar personu apliecinošu dokumentu.

Izrāde būs skatāma mākslas parka "Mobilais muzejs. Nākamā sezona" un festivāla "Survival Kit" publiskās programmas ietvaros, ko šogad apvieno kopīgs nosaukuma un tematiskais ietvars "Fiktīvais muzejs", tādējādi veidojot iluzora muzeja struktūru, kas sastāv no nākotnes un pagātnes muzeju departamentiem. Nākotnes muzeja departamenta pārziņā esošos jautājumus diskusijās un pasākumos risinās mākslas parka notikumi. Savukārt pagātnes muzeja departamenta platforma būs festivāla "Survival Kit 12" publiskā programma, kurā ietvertas diskusijas, mākslinieku autorvakari, procesuālās mākslas un izglītības programmas aktivitātes.

Izstāde "Mobilais muzejs. Nākamā sezona"

03.06.2021.-29.08.2021

Darba laiks: